Katalog aparatów fotograficznychOlympus OM-D E-M5 II
Olympus OM‑D E‑M5 II
Olympus OM-D E-M5 II
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4608 x 3456 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: MFT (17.3 x 13 mm)
Ocena użytkowników
4.319 ocen
Twoja ocena

Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M5 II to zaawansowany sprzęt wydany w 2015 roku jako następca Olympusa OM-D E-M5. Odbiorcami aparatu mieli być doświadczeni użytkownicy poszukujący tańszej alternatywy dla lustrzanek z górnej półki.

Olympus OM-D E-M5 II – matryca i procesor

Olympus OM-D E-M5 Mark II to bezlusterkowiec zaprezentowany jako sprzęt konkurencyjny dla zaawansowanych lustrzanek. Aparat wyposażono w matrycę Live MOS formatu Mikro Cztery Trzecie o rozdzielczości 16 Mpix, którą wspiera procesor TruePic VII. Oba komponenty działają sprawnie, umożliwiając korzystanie z zakresu czułości ISO 100–25600, trybu seryjnego 10 kl./s, a także nagrywania filmów w Full HD. Warto też wspomnieć, że matryca korzysta z systemu stabilizacji obrazu.

Olympus OM-D E-M5 II – autofocus

System AF wykorzystany w Olympusie OM-D E-M5 II bazuje na detekcji kontrastu i ma 81 punktów. Dostępne tryby autofocusu to m.in. tryb ciągły, ciągły ze śledzeniem, pojedynczy, wielopunktowy, dotykowy czy rozpoznawanie twarzy. Wyostrzanie jest szybkie, a system AF odznacza się dobrą celnością przy różnych warunkach oświetleniowych.

Olympus OM-D E-M5 II – budowa i obsługa

Magnezowy korpus Olympusa OM-D E-M5 II nawiązujący do stylistyki retro pojawił się na rynku w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrno czarnej. Obudowa została uszczelniona przed kurzem i wilgocią, a do tego jest odporna na niskie temperatury. Waga Olympusa OM-D E-M5 II razem z akumulatorem wynosi 470 g.

Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M5 Mark II wyposażono w wizjer elektroniczny z powiększeniem 1.48 x, a także uchylny i obracany wyświetlacz o przekątnej wynoszącej 3 cale, który obsłużymy dotykowo. Chociaż model E-M5 Mark II nie ma wbudowanej lampy błyskowej to producent dostarcza zewnętrzny flash w zestawie. Aparat daje spore możliwości konfiguracyjne, a w ustawianiu parametrów pomogą koła nastaw i przyciski funkcyjne.

Olympus OM-D E-M5 II – funkcje

Przydatną funkcją bezlusterkowca Olympus OM-D E-M5 Mark II jest Wi-Fi – moduł umożliwia łączenie się z tabletem czy smartfonem za pomocą aplikacji. Mamy też możliwość skorzystania z trybów takich jak Live Time i Live Composite, funkcji focus-peaking i filtrów artystycznych. Podczas rejestrowania filmów dostępne jest nagrywanie w jakości Full HD (do 60p) lub HD (również do 60p), można też tworzyć filmy poklatkowe. Aparat Olympus OM-D E-M5 II oferuje też efektywny system czyszczenia matrycy.

Olympus OM-D E-M5 II – wydajność akumulatora

W trybie oszczędzania energii aparatem Olympus OM-D E-M5 II można wykonać do ok. 750 zdjęć na jednym ładowaniu baterii.

Olympus OM-D E-M5 II – dla kogo?

Aparat Olympus OM-D E-M5 II to solidny aparat, który może przypaść do gustu podróżnikom poszukującym lekkiego sprzętu o dobrych parametrach. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla zaawansowanych amatorów fotografii.

Olympus OM-D E-M5 II – cena

Cena bezlusterkowca Olympus OM-D E-M5 II w dniu premiery wyniosła ok. 4000 zł za korpus, natomiast koszt zakupu modelu E-M5 Mark II z obiektywem w zestawie odpowiednio wzrasta – do blisko 7000 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetMikro Cztery Trzecie (MFT)
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$1099 (korpus)
Olympus OM-D E-M5 II - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus OM-D E-M5 II
Artykuły o Olympus OM-D E-M5 II