„Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” - podręcznik dla każdego filmowca i fotografika

„Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” - podręcznik dla każdego filmowca i fotografika

„Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” - podręcznik dla każdego filmowca i fotografika
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
03.11.2021 08:34, aktualizacja: 06.03.2024 22:31

Książka „Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” jest podręcznikiem dla filmowców i wszystkich tych, którzy chcą uzupełnić lub pogłębić swoją wiedzę związaną z technologią cyfrową, światłem i kolorem.

To książka wyjątkowa, ponieważ autorom udało się napisać podręcznik, w którym tłumaczą nieraz bardzo złożone zjawiska w sposób bardzo czytelny, zabawny i co najważniejsze - zrozumiały.

To NIE jest podręcznik o tym, jak i gdzie ustawić kamerę, by zarejestrować ujęcie. To książka o tym, o czym większość podręczników filmowych nie mówi lub mówi niezwykle rzadko. Z pewnością jest to pierwszy tego typu podręcznik na polskim rynku wydawniczym.

Czytelnik może zapoznać się tutaj z podanymi w czytelny sposób informacjami o tym, jak działa i zachowuje się kamera cyfrowa, w jaki sposób można szybko i poprawnie ocenić ekspozycję na planie zdjęciowym, jak rozumieć i korzystać z waweform monitora, wektoroskopu, zebry i „predatora”. Czytelnicy i czytelniczki dowiedzą się o tym co to jest głębia bitowa, rozpiętość tonalna, przepływność, kompresja... i o wielu jeszcze skomplikowanych sprawach, które nagle staną się jasne.

Obraz
© Materiał Partnera

Książka jest bogato ilustrowana grafikami, diagramami i tabelami. Napisana lekkim, prostym językiem tłumaczy omawiane zagadnienia technologiczne nie tylko czytelnie, ale też precyzyjnie, a przy tym w oryginalnej formie - często okraszając treści odrobiną delikatnego humoru.

Obraz
© Materiał Partnera

Podręcznik „Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” to pewnego rodzaju most łączący dwa światy: sztukę i technologię. Rodzaj doskonałego, symultanicznego tłumacza, który przekłada język inżynierski na artystyczny.

Lektura obowiązkowa dla tych wszystkich którzy pragną nauczyć się czegoś więcej o technologii cyfrowej, po to by - rozumiejąc ją lepiej - tworzyć lepsze dzieła...

Podręcznik można kupić na stronie www.filmpro.com.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)