Panasonic pokaże nowe aparaty już 25 maja. Wszystkie w systemie Mikro Cztery Trzecie

Panasonic pokaże nowe aparaty już 25 maja. Wszystkie w systemie Mikro Cztery Trzecie

Panasonic pokaże nowe aparaty już 25 maja. Wszystkie w systemie Mikro Cztery Trzecie
Marcin Watemborski
20.05.2021 07:42, aktualizacja: 26.07.2022 14:27

Od premiery ostatniego aparatu Panasonika w systemie Mikro Cztery Trzecie minęły już ponad 3 lata. Niebawem się to zmieni, co oficjalnie zapowiada sam producent. Czekamy z niecierpliwością!

Przez ostatnie kilka lat Panasonic koncentrował się na wprowadzeniu i rozwoju systemu pełnoklatkowego. W tym segmencie jest obecnie kilka aparatów: Panasonic Lumix S1, Panasonic Lumix S1R, Panasonic Lumix S1H oraz Panasonic Lumix S5. Wszystkie są wyposażone w bagnet L, a firma jest jednym z 3 twórców stowarzyszenia L-Mount tuż obok Leiki i Sigmy.

25 maja 2021 roku nie zobaczymy prawdopodobnie żadnego korpusu pełnoklatkowego, a co najmniej 2 w systemie Mikro Cztery Trzecie, który Panasonic wraz z Olympusem stworzyli wiele, wiele lat temu. Ostatnim korpusem w stajni w tym standardzie pierwszego ze wspomnianych producentów był Panasonic Lumix GH5s przeznaczony do filmowania.

Ptaszki ćwierkają, że podczas wydarzenia on-line zostaną zaprezentowane korpusy Panasonic Lumix GH5 Mark II oraz Panasonic Lumix GH6. Producent nie zdradza, póki co szczegółów na temat premier. Jedyne, co wiemy, to to, że link do wydarzenia na YouTube jest już aktywny, a odliczanie trwa.

LUMIX Live : New GH Series Cameras are Coming

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)