Samyang 75 mm f/1.8 FE do Sony ma pierścień funkcyjny

Samyang 75 mm f/1.8 FE do Sony ma pierścień funkcyjny

Samyang 75 mm f/1.8 FE do Sony ma pierścień funkcyjny
Marcin Watemborski
21.04.2020 10:26, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Firma Samyang (Rokinon) poinformowała o premierze nowego obiektywu portretowego – Samyang 75 mm f/1.8 FE. Oprócz niewielkich gabarytów, został on wyposażony w

Pierścień funkcyjny, czego przeważnie nie widujemy w konstrukcjach producentów niezależnych.

Obiektyw Samyang 75 mm f/1.8 FE, jak sama nazwa wskazuje, został przystosowany do pełnoklatkowych korpusów bezlusterkowych marki Sony, takich jak: Sony A7 III, Sony A7R IV, Sony A9 II i innych. Można go również podłączyć do korpusów z matrycami APS-C, jak Sony A6100, Sony A6400 czy Sony A6600, lecz wtedy należy przeliczyć ekwiwalent ogniskowej dla małego obrazka.

W środku znajdziemy 10 elementów optycznych w 9 grupach, w tym 2 o wysokim współczynniku refrakcji i 3 o bardzo niskiej dyspersji. Duży otwór względny i 9-listkowa przysłona zapewnią atrakcyjne rozmycie tła (bokeh). Cała konstrukcja jest naprawdę kompaktowa – waży zaledwie 230 gramów, a średnica filtra wynosi 58 mm. Minimalna odległość ostrzenia to 69 cm. Za ustawianie ostrości odpowiada cichy i precyzyjny silnik krokowy STM, jak podaje producent.

[SAMYANG] AF 75mm F1.8 FE - Portrait Lens for Sony E full frame Mirrorless Cameras

Wspomniany na początku pierścień funkcyjny ma 2 przełączane opcje. Może on pracować w trybie ręcznego ustawiania ostrości lub zmiany przysłony, co może przypaść do gustu miłośnikom klasycznych rozwiązań fotograficznych. Jednocześnie firma Samyang informuje, że nowe opcje mogą pojawić się wraz z aktualizacjami oprogramowania obiektywu. Być może pozwoli to na zaprogramowanie pierścienia tak, by użytkownik mógł zmieniać nim czułość ISO lub kompensację ekspozycji, podobnie jak ma to miejsce w wielu obiektywach natywnych producentów szkieł.

Wizualnie sam tubus wpasowuje się we współczesne minimalistyczne trendy. Konstrukcja nie jest znacznie rozszerzana ku przodowi – łącznie z osłoną przeciwsłoneczną. Jeśli mieliście w rękach obiektyw Sony FE 35 mm f/1.8, przy tym szkle będziecie mieli podobne odczucia. Niestety nie jest jeszcze znana cena ani dostępność nowego obiektywu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)