Sony A7S III: Czy będzie miało wizjer o rozdzielczości 9,44 mln punktów?

Sony A7S III: Czy będzie miało wizjer o rozdzielczości 9,44 mln punktów?

Sony A7S III: Czy będzie miało wizjer o rozdzielczości 9,44 mln punktów?
Marcin Watemborski
06.07.2020 06:59, aktualizacja: 06.07.2020 08:59

9,44 miliona punktów to bardzo duża rozdzielczość. Jeśli naprawdę zobaczymy w nadchodzącym korpusie taki wizjer elektroniczny, będzie to rekord w branży. Pamiętajmy, że to tylko wizjer, co zapowiada bardzo ciekawe wnętrze aparatu. Czego możemy się spodziewać?

Oprócz nadchodzących premier Canona, których spodziewamy się już niedługo, sen z oczy spędza nam wyczekiwany od 2015 roku korpus – Sony A7S III. Seria A7S zawsze koncentrowała się na czułości i pozwalała robić zdjęcia niemal w absolutnej ciemności. Niedawno wiceprezes Sony w rozmowie z DPReview powiedział, że możemy spodziewać się tego aparatu pod koniec lata 2020 roku.

Jak się domyślacie, portale branżowe nie śpią i zaczęły szukać źródeł oraz informacji na temat Sony A7S III. Sony Alpha Rumors donosi, że wspomniany korpus, którego nazwa w rzeczywistości może być inna, będzie miał niesamowitą rozdzielczość wizjera elektronicznego, bo aż 9,44 miliona punktów. Jeśli się to potwierdzi, będzie to EVF o największej dostępnej rozdzielczości na rynku.

Dla porównania rzućcie okiem na wizjery w innych bezlusterkowcach:

Jak widzicie, w porównaniu do Panasoników Lumix S1, będzie to prawie dwukrotnie większa rozdzielczość, a już te aparaty miały naprawdę doskonały wizjer z odświeżaniem na poziomie 120 kl./s. Nawet nie ma co wspominać o wizjerach w Sony A7S II czy Sony A7 III (mimo tego, że to aktualny model).

Zapytacie: ”Co z tego, że wizjer może być świetny?”. Odpowiedź nasuwa się sama – jeśli dodatkowe akcesorium pokroju EVF może być na takim poziomie, to aż strach myśleć, co będzie w środku – jak będzie sprawowała się matryca pod kątem jakości obrazu, zakresu czułości, rozpiętości tonalnej i całej naukowej strony rejestrowania zdjęć. Miejmy nadzieję, że pójdzie też za tym układ AF i Sony pokaże coś zachwycającego w dziedzinie śledzenia obiektów.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)