Sony A7S III w czerwcu? Sen może się ziścić

Sony A7S III w czerwcu? Sen może się ziścić
Marcin Watemborski

06.05.2020 08:10, aktual.: 06.05.2020 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony A7S III to marzenie wielu fotografów i filmowców. To model, na który czekamy od ponad 3 lat. Miejmy nadzieję, że te mityczny aparat pojawi się już niedługo. Najnowsze doniesienia z otchłani internetu brzmią obiecująco.

Sony A7S II został okrzyknięty mianem ”pogromcy szumów”. Ten korpus był zdolny nagrywać i fotografować niemal w całkowitej ciemności bez znacznych artefaktów. Póki co, zobaczyliśmy kolejne aparaty z serii A7 – Sony A7R III, Sony A7 III oraz Sony A7R IV. Sony A7S III nie widać, ale jest nadzieja!

Sony Alpha Rumors donosi, że pojawiły się informacje ”ze sprawdzonego źródła”, jak zwykle zresztą, na temat Sony A7S III. Według nich korpus miałby pojawić się pod koniec czerwca 2020 roku, natomiast dostawy miałyby się rozpocząć pod koniec lata 2020. Ta pogłoska ma sens, gdy połączy się ją z inną, która dotyczy nadchodzących premier Sony w najbliższym czasie i tego, że wśród nich ma być co najmniej jeden nowy pełnoklatkowy bezlusterkowiec.

Chociaż patrząc na cykl życia produktu i to, że Sony A7 III jest korpusem, który tez nie doczekał się jeszcze nowej wersji, jako podstawowy model w serii, być może zobaczymy sukcesora tegoż właśnie. Przyznam, że z niecierpliwością wypatruję na horyzoncie premier sprzętowych obu modeli, jednak Sony A7S III jest tym, który ciekawi mnie bardziej. W końcu kto nie chciałby zobaczyć nowego ”księcia ciemności” ze stajni Sony?

Interesująca jest kolejna gorąca ploteczka, tym razem dotycząca obiektywu. Ekipa Sony Alpha Rumors spodziewa się zaprezentowania obiektywu Sony FE 12-24 mm f/2.8 G Master, który uzupełniłby ofertę producenta o bardzo ciekawą propozycję zooma UWA. Tutaj miłośnicy krajobrazu, bliskiego fotoreportażu i fotografii architektury mogliby poczuć dreszczyk ekscytacji.

Miejmy nadzieję, że niedługo przekonamy się o nowościach na chwilowo wstrzymanym rynku fotograficznym. Pojawiające się coraz częściej plotki o nowym sprzęcie to dobry znak dla branży – oznacza to tyle, że rynek wraca do życia mimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)