Sony prezentuje adapter do bezlusterkowców z silnikiem autofokusa

Sony prezentuje adapter do bezlusterkowców z silnikiem autofokusa

Sony prezentuje adapter do bezlusterkowców z silnikiem autofokusa
Marcin Watemborski
02.09.2020 07:45, aktualizacja: 02.09.2020 09:45

Nowy adapter Sony LA-EA5 pozwalający podłączyć lustrzankowe obiektywy z mocowaniem Sony A do bezlusterkowców z mocowaniem Sony E to ciekawa konstrukcja. Dzięki niemu obiektywy bez silnika autofokusa będą mogły automatycznie ustawiać ostrość.

Adapter Sony LA-EA5 wspiera obiektywy Sony A z silnikami SSM (Super Sonic Motor) oraz SAM (Smooth Autofocus Motor), aczkolwiek nie to jest najciekawsze. Jeśli macie stare obiektywy do lustrzanek Sony bez wbudowanego silnika, ten adapter da im nowe życie. Konstrukcja zawiera swój własny mechanizm.

Sony informuje, że adapter LA-EA5 dzięki swojej budowie i wykorzystanej technologii wspiera autofokus z detekcją fazy dla zdjęć, wykrywanie oka ludzi i zwierząt w czasie rzeczywistym (Real-time Eye AF) oraz śledzenie w czasie rzeczywistym (Real-time Tracking) po podłączeniu obiektywów z silnikami SSM oraz SAM. Producent zapewnia, że jest tak szybki w działaniu, że pozwoli na fotografowanie serią z prędkością nawet do 11 kl./s zależnie od modelu wykorzystanego aparatu:

Introducing LA-EA5 | Mount Adaptor | Sony | Accessory

Adapter Sony LA-EA5 będzie dostępny w sprzedaży od października 2020 roku w cenie sugerowanej 250 dolarów, czyli około 920 złotych. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)