Sprzedaż bezlusterkowców spadła aż o 75 procent na rynku azjatyckim

Sprzedaż bezlusterkowców spadła aż o 75 procent na rynku azjatyckim19.05.2020 08:29
Sprzedaż bezlusterkowców spadła aż o 75 procent na rynku azjatyckim

Firma analityczna BCN Retail opublikowała wykres, z którego jasno wynika, że sytuacja na rynku sprzedaży aparatów jest naprawdę kiepska. W zestawieniu rok-do-roku w Japonii za miesiąc kwiecień spadek sprzedaży sięgnął aż trzech czwartych wartości.

Azjatycki rynek technologiczny jest dość ważny. Na jego podstawie wiele firm szacuje swoje zyski i straty. Niestety obecna sytuacja nie jest kolorowa dla żadnej z gałęzi branży nowych technologii – również dla aparatów. W zestawieniu przygotowanym przez BCN Retail widać niepokojące dane.

O ile w marcu spadek sprzedaży aparatów rok-do-roku wynosił 50 proc., to w kwietniu jest gorzej. 75 proc. bezlusterkowców mniej zostało sprzedanych w kwietniu 2020 roku niż w kwietniu 2019 roku. Powód jest oczywisty – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, zamykanie miast, obostrzenia, zamykanie zakładów pracy i problemy z dostępnością sprzętu fotograficznego.

420701989056612411

Canon Imaging informowało o swoich stratach jakiś czas temu, podobnie jak firma Nikon. Straty nie są dla nikogo zaskoczeniem – nikt nie spodziewał się aż tak dynamicznej sytuacji dotyczącej rozpowszechniania się choroby COVID-19. Co ciekawe – firma Fujifilm jest cały czas na plus, a to ze względy na to, że jedna ze spółek zależnych holdingu jest producentem leku Avigan, wykorzystywanego przy leczeniu zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

W kwestii popularności aparatów - Olympus i Sony stale walczą między sobą na rynku japońskim, mimo tego, że prym w sprzedaży bezlusterkowców wciąż wiedzie Canon EOS M50. Wśród najpopularniejszych modeli, plasują się: Canon EOS M50 (11,4 proc.), Sony A6400 (9,5 proc.), Olympus Pen E-PL9 (9 proc.), Olympus OM-D E-M10 Mark III (5,7 proc.) oraz Canon EOS M100 (4,1 proc.).

W pierwszej 10-tce nie pojawia się ani jeden model aparatu z matrycą pełnoklatkową. Przepaść cenowa w modelach z sensorem APS-C lub Mikro Cztery Trzecie jest wciąż zachęcająca dla konsumentów.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)