20 tekstów najchętniej czytanych w 2015 roku
REDAKCJA FOTOBLOGIA.PL • dawno temu • 1 komentarz300 tys. naszych czytelników przez cały rok zagłosowało swoimi klikami na najchętniej odwiedzane i czytane teksty 2015 roku. Cieszymy się, że w tym ciekawym i zróżnicowanym zestawieniu zdecydowanie dominują materiał długie, autorskie, nad którymi spędziliśmy mnóstwo czasu i pracy. Możecie być pewni, że takich materiałów będzie jeszcze więcej w 2016 roku.

Ten artykuł ma 2 strony:

Miejsca 20. — 11.
#20: RAW kontra JPG — co powinienem wybrać? [poradnik]
Zaczynając swoją przygodę z fotografią nie każdy wie który format zapisu powinien wybrać. Dzisiaj pokażę Wam różnicę między nimi, a także doradzę kiedy powinniśmy wybrać RAW, a kiedy JPG.

- Autor: Jakub Kaźmierczyk
#19: Kiedy fotografia ślubna się opłaca?
Sprawy finansów w naszej branży zawsze budzą wielkie emocje i często nie są naszym zdaniem do końca jasne i zrozumiałe. Niewielu z fotografów prowadzi prawdziwie dochodowy biznes. Jesteśmy także przedsiębiorcami więc dziś porozmawiajmy otwarcie o tym kiedy nasza praca się opłaca.

- Autor: Kasia & Jacek Siwko
#18: Nikon D7200 — ewolucja w klasie średniej [wideotest]
Nikon D7200 to najnowsza lustrzanka najwyższej serii Nikona, z matrycą w formacie DX. Czy niewielkie zmiany w stosunku do poprzednika to sprawdzona metoda, a może brak pomysłu na coś nowego? Sprawdzamy.
- Autor: Jakub Kaźmierczyk

#17. Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model — zobacz zaskakujący rezultat sesji
Wyobraźcie sobie sytuację – dostajecie zlecenie na sfotografowanie konkretnej osoby, dostajecie informację kim jest, co robi. Podobne zadanie zostaje powierzone kilku innym fotografom. Na końcu musicie skonfrontować efekty Waszej pracy. Zobaczcie, jak różne spojrzenia na jedną osobę mogą wpłynąć na efekt końcowy.
- Autor: Marcin Watemborski
- Link: https://fotoblogia.pl/7901,kreatywny-przekret-6-fotografow-1-model-zobacz-zaskakujacy-rezultat-sesji

#16: Sigma 24–35 mm f/2 Art — czy jest w stanie zastąpić trzy stałki? [recenzja]
Na rynku obiektywów w ostatnim czasie dzieje się naprawdę dużo. Dziś produkty niezależnych producentów nie są już traktowane jak tańsze, ale gorsze odpowiedniki szkieł producentów aparatów. Sigma bardzo mocno weszła na rynek z linią ART, co postawiło grubą kreskę nad burzliwą historią. Obiektywy tej linii są bardzo cenione przez użytkowników, w tym przeze mnie.
- Autor: Jakub Kaźmierczyk
#15: Olympus OM-D E-M10 Mark II — dobry krok naprzód [test]
Półtora roku po premierze pierwszego wcielenia najtańszego OM-D, na rynek wchodzi odświeżony model OM-D E-M10 Mark II. Czy poczynione zmiany pozwolą utrzymać wysoką pozycję na rynku?

- Autor: Jakub Kaźmierczyk
#14: Z lampą w plener — od czego zacząć? [poradnik]
Kiedy opanujemy już fotografię, w której wykorzystujemy światło zastane, większość z nas, fotografów, ciągnie do błyskania w plenerze. W dzisiejszym poradniku wprowadzę Was do tego świata.
- Autor: Jakub Kaźmierczyk
#13: Sony A7 II — pełna stabilizacja wysokiej jakości [test]
Sony A7 II z 5-osiowym systemem stabilizacji pełnoklatkowej matrycy to bardziej dojrzały, przemyślany i uniwersalny aparat, niż jego poprzednik. Czy to wystarczy, aby sięgnąć po tytuł najlepszego bezlusterkowca na rynku i skutecznie konkurować z profesjonalnymi lustrzankami?
- Autor: Krzysztof Basel
#12: Olympus OM-D E-M5 Mark II – dojrzały rozwój w dobrym stylu [test]
Jak z matrycy o rozdzielczości 16 Mpix otrzymać aż 64-megapikselowe fotografie? To tylko jedna z kilku istotnych, nowych funkcji, które sprawdziliśmy w bezlusterkowcu Olympus OM-D E-M5 Mark II.
- Autor: Krzysztof Basel
#11: Tajskie podróże lustrzanki Nikon D5500 [test]
Nikon D5500 to kolejny przedstawiciel popularnej serii lustrzanek cyfrowych dla entuzjastów. Czy brak rewolucyjnych zmian, ale drobne usprawnienia wystarczą, aby aparat sprostał konkurencji?
- Autor: Jakub Kaźmierczyk

Polecane przez autora:
- Skuteczne rady, jak fotografować fajerwerki w Sylwestra? [poradnik]
- Zdjęcie, które podbija internet. Oto ostateczny dowód dla ”płaskoziemców”, że jest okrągła
- Powstanie Warszawskie: Jak wyglądało życie w okupowanej Warszawie?
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze