Bateria z wbudowanym portem ładowania. Na coś takiego fotografowie czekali od lat

Bateria z wbudowanym portem ładowania. Na coś takiego fotografowie czekali od lat

Bateria z wbudowanym portem ładowania. Na coś takiego fotografowie czekali od lat
Marcin Watemborski
20.04.2022 08:30, aktualizacja: 26.07.2022 13:41

Ile razy zdarzyło się wam zapomnieć ładowarki i mieć przy sobie tylko jedną baterię? Każdy kiedyś przeżył taką sytuację. Wtedy trzeba było podłączyć aparat kablem do ładowania i czekać lub pracować w niewygodny sposób. Firma Nitecore ma na to rozwiązanie.

Współczesne aparaty fotograficzne – amatorskie i profesjonalne – pozwalają na ładowanie baterii bezpośrednio przez złącze USB w korpusie. W niektórych przypadkach uniemożliwia to pracę i trzeba czekać, aż akumulator się naładuje. W innych zaś tracimy wygodę. Jeśli nie chcemy nosić przy sobie ładowarek, jest na to rozwiązanie.

Firma Nitecore zaprezentowała akumulator będący odpowiednikiem Sony FP-Z100, który pasuje do wielu współczesnych modeli serii Sony Alpha. Różnica jest taka, że akumulatory Nitecore UFZ100 o pojemności 2250 mAh mają wbudowany port USB-C do ładowania oraz przycisk do sprawdzania poziomu energii.

Obraz

Takie rozwiązanie jest ciekawe, ponieważ nie trzeba wówczas pamiętać o dodatkowych ładowarkach i nie blokujemy działania aparatu. Akumulator jest ładowany zewnętrznie. Podczas pracy jednak trzeba mieć drugi, który będzie w aparacie. Biorąc pod uwagę standard złącza zastosowany w akumulatorze UFZ100, podczas sesji na pewno ktoś będzie miał odpowiedni kabel. Złącze USB-C jest standardowo stosowane w wielu smartfonach, tabletach czy w zasilaczach do laptopów.

Jednak coś za coś. Akumulator Nitecore UFZ100 ma pojemność o 30 mAh mniejszą niż oryginalne baterie Sony. To jednak niewielka cena za wygodę, którą oferuje. Nic tylko patrzeć na to, jak pojawią się akumulatory do aparatów ładowane indukcyjnie. Póki co, ta technologia musi poczekać.

Obraz

Z akumulatorem współpracują następujące modele aparatów Sony:

Póki co, nie wiadomo ile będzie kosztował nowy akumulator Nitecore UFZ100 ani kiedy wejdzie do sprzedaży.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)