CES 2019: Panasonic Lumix S1 oraz S1R na rynku już w marcu

CES 2019: Panasonic Lumix S1 oraz S1R na rynku już w marcu
Marcin Watemborski

08.01.2019 10:41, aktual.: 08.01.2019 11:41

Na targach Photokina 2018 firma Panasonic zapowiedziała swoją współpracę z Leiką oraz Sigmą. Celem jest stworzenie dopracowanego systemu pełnoklatkowego bezlusterkowca Panasonic Lumix S1 oraz S1R. Na targach CES 2019 w Las Vegas przedstawiono więcej informacji o nadchodzącym sprzęcie.

Czym są Panasonic Lumix S1 oraz S1R?

Panasonic Lumix S1 oraz S1R to pełnoklatkowe bezlusterkowce, które pojawią się na rynku w pierwszym kwartale 2019 roku. Co ciekawsze – to pierwsze takie aparaty w systemie Panasonika. Rok 2018 był wielką batalią między firmami fotograficznymi pod kątem bezlusterkowców, ale to ten wydaje się być najciekawszym.

Through the eyes of professionals - Daniel Berehulak @ LUMIX S

Nowe Panasoniki mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla Sony A7 III oraz Sony A7R III. Jedną z nowości w nadchodzących aparatach jest tryb rozszerzonej rozdzielczości. Będzie on działał podobnie jak w Lumixie G9, czy Pentaxie K-1, czyli przez przesuwanie matrycy. Końcowe zdjęcie powstanie z 8 wykonanych ze zmianą pozycji sensora. Niestety nie wiemy jeszcze, jaka rozdzielczość matryc będzie dostępna w nowych aparatach.

Drugą nowinką jest tryb HGL Photo, czyli możliwość rozszerzenia rozpiętości tonalnej dzięki profilowi Hybrid Log Gamma. Taka funkcja pojawił się dotychczas w kamerach i aparatach, przeznaczonych do filmowania, a wspierana jest przez wyświetlacze z funkcją HDR.

Panasonic Lumix S1 oraz Panasonic Lumix S1R pojawią się w marcu

Premiera aparatów Panasonic Lumix S1 oraz Panasonic Lumix S1R przewidziana została na marzec 2019 roku. Wtedy dowiemy się, jak plasują się nadchodzące pełnoklatkowe bezlusterkowce względem konkurencji – Sony A7 III / A7R III, Nikona Z6 oraz Z7 czy chociaż Canona EOS R. Podejrzewam, że będzie naprawdę interesująco!

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)