Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”

Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”

Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
14.10.2021 07:02, aktualizacja: 06.03.2024 22:31

Współczesna nauka stara się przeciwdziałać nieodpowiedzialnym działaniom ludzi, popularyzować dbanie o dobro naszej planety i planować organizowanie przedsięwzięć, które zmniejszają wpływ czynnika ludzkiego na jej obecny i przyszły stan. Jedną z wielu nauk dotyczących naszego środowiska naturalnego jest geologia skupiająca się na badaniu budowy skorupy ziemskiej. Geologia bezpośrednio wiąże się z naszą przyszłością i zasobami naturalnymi, dlatego jej rozwój powinien być myślą przewodnią naukowców i artystów z całego świata.

Właśnie z tego względu Ministerstwo Klimatu i Środowiska na rok 2021 zaplanowało dwa konkursy geologiczne: Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska Nagroda „GEOLOGIA 2021” oraz „Geologia w obiektywie 2021”, których celem jest popularyzacja działań na rzecz geologii w naszym kraju, promocja efektywnych rozwiązań z zakresu geologii i wspieranie rozwoju naukowego, a także ukazywanie niezwykłości wytworów natury na fotografii i filmie. Kto może wziąć w nich udział? Jakie są nagrody? Kiedy poznamy wyniki i czy szansa na wygraną jest duża? Dowiedz się już dziś i spróbuj swoich sił.

Obraz
© Materiał Partnera

Przesłanie i główne założenia konkursu „Geologia w Obiektywie 2021”

Głównym założeniem i podstawową myślą przewodnią konkursu Geologia w obiektywie 2021 jest rozwój wiedzy o geologii, pokazanie niezwykłych struktur geologicznych kształtujących krajobraz, wyjątkowych odsłonięć skalnych cechujących się nadzwyczajnymi walorami edukacyjnymi i merytorycznymi oraz prace ukazujące niezwykłość wytworów natury w mniejszej skali. Konkurs jest kierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów i daje duże pole do popisu wszystkim uczestnikom, którzy będą chcieli zgłosić swoją kandydaturę.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs nagradza fotografie promujące polską geologię, dziedzictwo geologiczne i ukazujące różnorodność form geologicznych w Polsce. Do konkursu mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani fotografią lub geologią.

W tym roku, konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

  • Geologia w polskim krajobrazie – w tej kategorii należy ukazać miejsca zlokalizowane na terenie Polski, w szczególności stanowiska geologiczne, współczesne procesy geologiczne, obiekty geoturystyczne, pomniki przyrody nieożywionej oraz obiekty przemysłu górniczego (kopalnie, zakłady przetwórcze), przykłady miejsc będących wykorzystaniem surowców mineralnych.
  • Geologia ojczysta i nieodkryta – w tej kategorii uczestnicy mogą przedstawić te same miejsca, ale poprzez zastosowanie nowego ujęcia, spojrzenia i techniki wykonania zdjęcia oraz powinny pokazać z nowej perspektywy fotograficznej miejsca dobrze znane i odkrywać je na nowo dla odbiorcy. Ponadto docenione będą fotografie przedstawiające miejsca dotąd ukryte lub zapomniane, które mogłyby stać się atrakcją geologiczną, poprzez podkreślenie ich walorów geologicznych i odkrycie wartości geoturystycznej.
Obraz
© Materiał Patnera

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie „Geologia w obiektywie 2021”, należy przesłać zdjęcia swojego autorstwa mailowo na adres konkursgeologia@ios.gov.pl, w tytule maila wpisując: „Konkurs fotograficzny – Geologia w obiektywie 2021”. Należy określić tytuł, datę i miejsce wykonania, a także kategorię, do której zostaje zgłoszona. Minimalne rozmiary fotografii to 150 DPI i 2480 x 2480 pikseli. W konkursie można zgłosić maksymalnie 5 fotografii w każdej kategorii.

Na zgłoszenia czekamy do 22 października 2021 r. Więcej informacji na stronie konkursu: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/geologia-w-obiektywie

Nagrody w konkursie „Geologia w obiektywie 2021”

Konkurs oznacza nagrody, a oto kilka informacji o nich. W każdej kategorii zostanie wyłoniona jedna nagroda główna, której zwycięzca otrzyma bon na zakupy w sklepie fotograficznym, o wartości 4.500 zł! Dodatkowo, 12 wyróżnionych i nagrodzonych fotografii zostanie wykorzystanych przy tworzeniu kalendarza na rok 2022.

Dlaczego warto się zgłosić do konkursu?

Konkurs „Geologia w obiektywie 2021” ze względu na swoją tematykę jest unikatowy i może stanowić prawdziwą gratkę dla pasjonatów oraz profesjonalistów łączących swoje zainteresowanie geologią z talentem artystycznym. Warto przekazać organizatorowi swoją kandydaturę i wygrać w jednej z kategorii.

Spróbuj swoich sił już dziś, życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)