Kilka propozycji foto-prezentów świątecznych dla Twoich bliskich....

Kilka propozycji foto-prezentów świątecznych dla Twoich bliskich....

Kilka propozycji foto-prezentów świątecznych dla Twoich bliskich....
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
Maciej Gruszczyński
10.12.2020 15:06, aktualizacja: 26.07.2022 14:37

Każdy amator fotografii doskonale wie, że najlepszy prezent to nowy obiektyw lub kolejne akcesoria do ulubionego aparatu. Sprawdź, co jeszcze warto sprezentować miłośnikowi fotografii z okazji zbliżających się świąt.

Fotografia od zaraz...

Fotografia obecna jest z nami coraz częściej - każdy z nas ma niemal nieograniczony dostęp do coraz lepszej jakości aparatów w swoich smartfonach, które tworzą zdjęcia o coraz bardziej konkurencyjnej jakości. Smartfony są zawsze pod ręką, dlatego coraz więcej codziennych chwil chwytamy w kadry aparatu zbudowanego w nasz telefon. Jednym z unikatowych akcesoriów, które sprawi, że dopiero co wykonane zdjęcie możemy wydrukować od ręki są przenośne drukarki, które podpięte do telefonu momentalnie pozwolą nam na chwycenie fotografii w rękę. Tak samo szybko możemy wydrukować ważne dokumenty. Niewielkie gabaryty urządzenia i pojemne wbudowane akumulatory to z pewnością główne zalety takich elektronicznych urządzeń.

Drukarki tego typu to doskonały gadżet, który pozwoli nam na wydruk zdjęć w konkretnym formacie. Ich niewielkie gabaryty i kieszonkowe wymiary powodują, że najczęściej zdjęcia nie są wielkoformatowe, a wręcz "polaroidowe" - około 8 na 5 cm. Wydrukowanie jednej fotografii trwa około 1 minuty, a jedno naładowanie urządzenia pozwala na uzyskanie około 20 zdjęć. Ładowanie tego typu drukarek odbywa się przy pomocy portu microUSB. Zaskocz swoich bliskich takim prezentem! Doskonale sprawdzi się dla nastolatków i dzieciaków, którym sprawi wiele radości, nie tylko podczas wigilijnego wieczoru!

Moda zatacza koło...

Każdą chwilę możemy łapać przez obiektyw aparatu zamieszczonego w telefonie, jednak dla wielu fotografowanie wiąże się z celebrowaniem chwili i swoistą przyjemnością. Jednym z modeli, które na nowo zaczynają królować, bowiem były niezwykle popularne w latach 90. XX wieku, są aparaty natychmiastowe! Skąd nazwa? Wiąże się ona z faktem, że aparat pozwala na natychmiastowe wywołanie zrobionego zdjęcia. Naciskasz migawkę - a po chwili fotografia znajdzie się w Twoich dłoniach! Polaroidy i Instaxy to najpopularniejsze modele tego rodzaju aparatów.

Zdjęcia tego typu mają niepowtarzalny klimat, który możesz niejako personalizować - wybierając papier i wkłady do aparatu możesz uzyskać niepowtarzalny wygląd. W klasycznej wersji kadr otoczony jest białą ramką, której dolny brzeg jest najszerszy - to w tym miejscu możesz wpisać dedykację osobie, której wręczysz zdjęcie lub je podpisać! Fotografia może być prostokątna lub kwadratowa - kolaż takich zdjęć pozwoli Ci na modne i unikalne stworzenie ozdoby ścian w Twoim pokoju! Szeroką gamę modeli oraz dostępnych kolorów aparatów znajdziesz na Allegro - największej zakupowej platformie w internecie.

Dobre dopasowanie

Chcąc uszczęśliwić w Twoim bliskim otoczeniu miłośnika fotografii, sprezentuj mu na święta nowy obiektyw! To nie lada wyzwanie, ale można mu podołać. Wybór obiektywu gwarantuje jakość robionych zdjęć. Oferta producentów jest niezwykle szeroka, dlatego wiedzę o tych produktach warto posiąść przez dokonaniem zakupów. Możesz postawić na obiektyw szerokokątny pozwoli uchwycić w kadrze duży obraz - architekturę, krajobraz czy onieśmielające wnętrze.

Obiektywy długoogniskowe pozwolą na złapanie wąskiego kadru. Będą one idealne do uchwycenia szczegółu z dużej odległości. Standardowe obiektywy w przybliżeniu pokażą to, co widzi ludzkie oko - dadzą one zdjęcia niezwykle naturalne. Aby wybrać idealny obiektyw najlepszym sposobem będzie wcześniejsze dopytanie osoby obdarowywanej, jakiego obiektywu potrzebuje, czego jej brakuje, co chciałby uzupełnić w swojej kolekcji. Szczere pytanie przyniesie więcej korzyści niż wybór na chybił-trafił.

Ceny obiektywów są uzależnione od wielu parametrów - producenta czy jakości przedmiotu. Możesz znaleźć dobre obiektywy już od kilkuset złotych, ale też profesjonalne, na które wydasz kilkanaście tysięcy złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)