Najlepsze bezlusterkowce do 10000 zł. Wkrocz w świat profesjonalistów

Najlepsze bezlusterkowce do 10000 zł. Wkrocz w świat profesjonalistów

Bezlusterkowiec do 10000 zł
Bezlusterkowiec do 10000 zł
Źródło zdjęć: © © Nikon
Marcin Hołowacz
19.04.2022 07:31, aktualizacja: 26.07.2022 13:41

Bezlusterkowce stanowią coraz częstszy wybór profesjonalistów oraz entuzjastów fotografii. Takie aparaty są świetną alternatywą dla lustrzanek cyfrowych, więc przygotowaliśmy przegląd modeli do 10000 zł.

Fujifilm X-T4 zachęca nie tylko funkcjami, ale i ceną

Fujifilm X-T4 ma w sobie matrycę APS-C typu X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26,1 Mpix. Jej pracę wspiera X-Processor 4. Warto podkreślić, że jest to pierwszy aparat z serii X-T, który otrzymał wbudowany system stabilizacji IBIS pozwalający na 5-osiową stabilizację obrazu o skuteczności 6,5 EV w połączeniu z obiektywem XF/XC.

Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4
Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4© © Fujifilm

Bezlusterkowiec pozwala na zdjęcia seryjne z prędkością do 15 kl./s. Wiele osób ucieszy możliwość nagrywania filmów 4K 60 kl./s, a w przypadku rozdzielczości Full HD 240 kl./s. Dodatkową wygodę pracy zapewnia obracany, odchylany ekran dotykowy LCD o przekątnej 3 cale. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 7000 zł.

Canon EOS R to korpus dla pasjonatów

Canon ma rozbudowaną ofertę bezlusterkowców, a jedną z ciekawszych propozycji jest model Canon EOS R. Sprzęt został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 30,3 Mpix, która jest wspierana przez procesor DIGIC 8. Szczegółowość obrazu jest tu na wysokim poziomie. Prędkość zdjęć seryjnych wynosi 8 kl./s.

Bezlusterkowiec Canon EOS R
Bezlusterkowiec Canon EOS R© © Canon

Autofokus został oparty na technologii Dual Pixel i ma aż 5655 punktów AF. Aparat jest pozbawiony dżojstika, a wybieranie punktów AF ma tu miejsce za pośrednictwem ekranu dotykowego. Canon EOS R został w całości wykonany z magnezu i jest uszczelniony na potencjalnie negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 7500 zł.

Fujifilm X-Pro3 schował swój ekran, ale wciąż ma wiele do zaoferowania

Fujifilm X-Pro3 skrywa w sobie 26,1-megapikselową matrycę APS-C X-Trans CMOS 4 w technologii BSI. Jej praca jest wspierana przez X-Processor 4. Autofokus składa się z 425 punktów, jest czuły do -6 EV. Szybkość zdjęć seryjnych wynosi 11 kl./s, a z migawką elektroniczną jest na poziomie 20 kl./s.

Bezlusterkowiec Fujifilm X-Pro3
Bezlusterkowiec Fujifilm X-Pro3© © Fujifilm

Warto zaznaczyć, że bezlusterkowiec ma ukryty ekran LCD, który da się odchylić o 180 stopni w dół. Można jeszcze korzystać z dodatkowego, małego ekraniku umiejscowionego z tyłu korpusu. Jednym się to spodoba, a dla innych będzie problematyczne. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 7500 zł.

Nikon Z6 sprawdzi się w różnych scenariuszach

Sercem bezlusterkowca jest 24,5-megapikselowa matryca BSI CMOS, która jest wspierana przez procesor EXPEED 6. Nie zabrakło 5-osiowego systemu stabilizacji. Nikon Z6 pozwala na uzyskanie prędkości zdjęć seryjnych do 12 kl./s. System AF ma 273 pola. Algorytmy inteligentnego wykrywania twarzy skutecznie utrzymują ostrość na twarzy, również u szybko poruszających się ludzi.

Bezlusterkowiec Nikon Z6
Bezlusterkowiec Nikon Z6© © Nikon

Nikon Z6 sprawdzi się podczas nagrywania filmów i pozwoli na osiągnięcie rozdzielczości 4K w 30 kl./s. W przypadku Full HD będzie to klatkaż na poziomie 120 kl./s. Wielu osobom do gustu może przypaść dotykowy 3,2-calowy ekran LCD, który jest odchylany. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 8000 zł.

Sony A7 III robi dobre wrażenie – stary, ale jary

Aparat został wyposażony w 24,2-megapikselową matrycę Exmor R CMOS w technologii BSI. Jest stabilizowana i możliwe powinno być wydłużenie ekspozycji o 5 EV. Bezlusterkowiec ma autofokus z detekcją oka w trybie ciągłym. Punktów AF jest aż 693.

Bezlusterkowiec Sony A7 III
Bezlusterkowiec Sony A7 III© © Sony

Sony A7 III pozwala na zdjęcia seryjne z prędkością do 10 kl./s. Jest możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K w 30 kl./s, a także Full HD z prędkością nawet 120 kl./s. Odchylany, dotykowy ekran LCD pozwoli na bardziej komfortową pracę. Sama obudowa jest uszczelniona, zabezpieczona przed pyłem i potencjalnie negatywnym działaniem wilgoci. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 10000 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)