Najlepsze bezlusterkowce do 10000 zł. Wkrocz w świat profesjonalistów

Bezlusterkowiec do 10000 zł
Bezlusterkowiec do 10000 zł
Źródło zdjęć: © © Nikon
Marcin Hołowacz

19.04.2022 07:31, aktual.: 26.07.2022 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezlusterkowce stanowią coraz częstszy wybór profesjonalistów oraz entuzjastów fotografii. Takie aparaty są świetną alternatywą dla lustrzanek cyfrowych, więc przygotowaliśmy przegląd modeli do 10000 zł.

Fujifilm X-T4 zachęca nie tylko funkcjami, ale i ceną

Fujifilm X-T4 ma w sobie matrycę APS-C typu X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26,1 Mpix. Jej pracę wspiera X-Processor 4. Warto podkreślić, że jest to pierwszy aparat z serii X-T, który otrzymał wbudowany system stabilizacji IBIS pozwalający na 5-osiową stabilizację obrazu o skuteczności 6,5 EV w połączeniu z obiektywem XF/XC.

Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4
Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4© © Fujifilm

Bezlusterkowiec pozwala na zdjęcia seryjne z prędkością do 15 kl./s. Wiele osób ucieszy możliwość nagrywania filmów 4K 60 kl./s, a w przypadku rozdzielczości Full HD 240 kl./s. Dodatkową wygodę pracy zapewnia obracany, odchylany ekran dotykowy LCD o przekątnej 3 cale. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 7000 zł.

Canon EOS R to korpus dla pasjonatów

Canon ma rozbudowaną ofertę bezlusterkowców, a jedną z ciekawszych propozycji jest model Canon EOS R. Sprzęt został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 30,3 Mpix, która jest wspierana przez procesor DIGIC 8. Szczegółowość obrazu jest tu na wysokim poziomie. Prędkość zdjęć seryjnych wynosi 8 kl./s.

Bezlusterkowiec Canon EOS R
Bezlusterkowiec Canon EOS R© © Canon

Autofokus został oparty na technologii Dual Pixel i ma aż 5655 punktów AF. Aparat jest pozbawiony dżojstika, a wybieranie punktów AF ma tu miejsce za pośrednictwem ekranu dotykowego. Canon EOS R został w całości wykonany z magnezu i jest uszczelniony na potencjalnie negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 7500 zł.

Fujifilm X-Pro3 schował swój ekran, ale wciąż ma wiele do zaoferowania

Fujifilm X-Pro3 skrywa w sobie 26,1-megapikselową matrycę APS-C X-Trans CMOS 4 w technologii BSI. Jej praca jest wspierana przez X-Processor 4. Autofokus składa się z 425 punktów, jest czuły do -6 EV. Szybkość zdjęć seryjnych wynosi 11 kl./s, a z migawką elektroniczną jest na poziomie 20 kl./s.

Bezlusterkowiec Fujifilm X-Pro3
Bezlusterkowiec Fujifilm X-Pro3© © Fujifilm

Warto zaznaczyć, że bezlusterkowiec ma ukryty ekran LCD, który da się odchylić o 180 stopni w dół. Można jeszcze korzystać z dodatkowego, małego ekraniku umiejscowionego z tyłu korpusu. Jednym się to spodoba, a dla innych będzie problematyczne. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 7500 zł.

Nikon Z6 sprawdzi się w różnych scenariuszach

Sercem bezlusterkowca jest 24,5-megapikselowa matryca BSI CMOS, która jest wspierana przez procesor EXPEED 6. Nie zabrakło 5-osiowego systemu stabilizacji. Nikon Z6 pozwala na uzyskanie prędkości zdjęć seryjnych do 12 kl./s. System AF ma 273 pola. Algorytmy inteligentnego wykrywania twarzy skutecznie utrzymują ostrość na twarzy, również u szybko poruszających się ludzi.

Bezlusterkowiec Nikon Z6
Bezlusterkowiec Nikon Z6© © Nikon

Nikon Z6 sprawdzi się podczas nagrywania filmów i pozwoli na osiągnięcie rozdzielczości 4K w 30 kl./s. W przypadku Full HD będzie to klatkaż na poziomie 120 kl./s. Wielu osobom do gustu może przypaść dotykowy 3,2-calowy ekran LCD, który jest odchylany. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 8000 zł.

Sony A7 III robi dobre wrażenie – stary, ale jary

Aparat został wyposażony w 24,2-megapikselową matrycę Exmor R CMOS w technologii BSI. Jest stabilizowana i możliwe powinno być wydłużenie ekspozycji o 5 EV. Bezlusterkowiec ma autofokus z detekcją oka w trybie ciągłym. Punktów AF jest aż 693.

Bezlusterkowiec Sony A7 III
Bezlusterkowiec Sony A7 III© © Sony

Sony A7 III pozwala na zdjęcia seryjne z prędkością do 10 kl./s. Jest możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K w 30 kl./s, a także Full HD z prędkością nawet 120 kl./s. Odchylany, dotykowy ekran LCD pozwoli na bardziej komfortową pracę. Sama obudowa jest uszczelniona, zabezpieczona przed pyłem i potencjalnie negatywnym działaniem wilgoci. Bezlusterkowiec można znaleźć w cenie około 10000 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)