Fujifilm GFX jako kamerka internetowa? Teraz to możliwe również na Maku

Fujifilm GFX jako kamerka internetowa? Teraz to możliwe również na Maku

Fujifilm GFX jako kamerka internetowa? Teraz to możliwe również na Maku
Marcin Watemborski
10.07.2020 07:16, aktualizacja: 26.07.2022 14:50

Niedawno pisaliśmy o firmie Canon, która pokazała oprogramowanie do korzystania z aparatów w formie kamerek internetowych. W ślad za nią poszedł Olympus i Fujifilm. Ta ostatnia firma właśnie pokazała program Fujifilm X Webcam w wersji na komputery Apple.

Fujifilm poinformowało, że ich oprogramowanie Fujifilm X Webcam jest dostępne w wersji na komputery Apple i pozwoli podłączyć różne aparaty oraz korzystać z nich w formie kamerek internetowych. Dotychczas było to możliwe jedynie na komputerach z Windowsem. Co ciekawe – nowa wersja oprogramowania obejmuje średnioformatowe aparaty serii GFX: GFX 100, GFX 50S oraz GFX 50R.

Niedawno pojawiła się również aktualizacja oprogramowania układowego aparatów Fujifilm X-A7 oraz X-T200, która umożliwia tę samą funkcjonalność bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Nowa wersja Fujifilm X Webcam dodaje następujące aparaty do działania (oprócz średnioformatowych): Fujifilm X-H1, X-Pro3, X-Pro2, X-T4, X-T3 oraz X-T2.

Obraz

Oprogramowanie Fujifilm X Webcam jest bezpłatne i współpracuje z takimi programami do wideokonferencji, jak: Google Meet, Microsoft Teams, Skupe, Zoom oraz Messenger na platformach Windows oraz macOS. Najnowsza wersję możecie ściągnąć ze strony internetowej producenta.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)