Fujifilm GFX jako kamerka internetowa? Teraz to możliwe również na Maku

Fujifilm GFX jako kamerka internetowa? Teraz to możliwe również na Maku
Marcin Watemborski

10.07.2020 07:16, aktual.: 26.07.2022 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno pisaliśmy o firmie Canon, która pokazała oprogramowanie do korzystania z aparatów w formie kamerek internetowych. W ślad za nią poszedł Olympus i Fujifilm. Ta ostatnia firma właśnie pokazała program Fujifilm X Webcam w wersji na komputery Apple.

Fujifilm poinformowało, że ich oprogramowanie Fujifilm X Webcam jest dostępne w wersji na komputery Apple i pozwoli podłączyć różne aparaty oraz korzystać z nich w formie kamerek internetowych. Dotychczas było to możliwe jedynie na komputerach z Windowsem. Co ciekawe – nowa wersja oprogramowania obejmuje średnioformatowe aparaty serii GFX: GFX 100, GFX 50S oraz GFX 50R.

Niedawno pojawiła się również aktualizacja oprogramowania układowego aparatów Fujifilm X-A7 oraz X-T200, która umożliwia tę samą funkcjonalność bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Nowa wersja Fujifilm X Webcam dodaje następujące aparaty do działania (oprócz średnioformatowych): Fujifilm X-H1, X-Pro3, X-Pro2, X-T4, X-T3 oraz X-T2.

Obraz

Oprogramowanie Fujifilm X Webcam jest bezpłatne i współpracuje z takimi programami do wideokonferencji, jak: Google Meet, Microsoft Teams, Skupe, Zoom oraz Messenger na platformach Windows oraz macOS. Najnowsza wersję możecie ściągnąć ze strony internetowej producenta.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)