Jak robić idealne zdjęcia iPhonem?

Jak robić idealne zdjęcia iPhonem?
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera

22.11.2021 13:57, aktual.: 06.03.2024 22:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfon już dawno zastąpił tradycyjne aparaty, ponieważ ma szereg zalet — zawsze mamy go przy sobie, możemy edytować zrobione nim zdjęcia i filmy, a także szybko je udostępniać na przykład za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak robić idealne fotografie iPhonem? Podpowiadamy.

Dobieranie trybu zdjęcia

Pierwszym krokiem, aby robić idealne zdjęcia iPhonem, powinien być wybór odpowiedniego trybu, dzięki któremu stworzymy idealną fotografię. Do klasycznych zdjęć możemy używać standardowego trybu, który automatycznie poprawia ostrość i eksponuje poszczególne elementy obrazu. Aby zmienić te parametry, powinniśmy stuknąć na inny obszar w wizjerze. Z kolei robiąc portret najlepiej wybrać tryb portretowy, dzięki któremu twarz zachowuje ostrość, a tło pozostaje rozmyte. Ciekawą możliwością jest robienie kwadratowych zdjęć, które są najczęściej stosowanym formatem w mediach społecznościowych. W tym celu należy użyć trybu kwadratowego i niemal od razu możemy eksportować takie zdjęcie na Facebooka czy Instagrama.

Funkcja HDR a zdjęcia krajobrazów

Podczas robienia zdjęć krajobrazów powinniśmy włączać funkcję HDR, która poprawia kontrast. W trybie HDR (obraz o wysokim kontraście) iPhone najpierw tworzy dwa różnie naświetlone obrazy i oblicza je. Na przykład podczas robienia zdjęcia krajobrazu nadal można zobaczyć szczegóły ciemnego lasu i błękitnego nieba. Domyślnym ustawieniem jest to, że iPhone automatycznie wykrywa obiekty o dużych różnicach jasności. W takim przypadku na podglądzie pojawi się małe logo HDR.

Blokada AE / AF a panoramy

Funkcja panoramy jest właściwie oczywista, trzymamy iPhone'a pionowo w punkcie, w którym panorama powinna się zaczynać i naciskamy przycisk nagrywania. Następnie przesuwamy iPhone'a we wskazanym kierunku. Możemy go zmienić, dotykając strzałki. Używając blokady AE/AF, uzyskamy lepsze zdjęcia panoramiczne.

Edycja zdjęć na iPhonie

Kiedy już zrobimy idealne zdjęcie, możemy je edytować z poziomu naszego telefonu. Wystarczy w prawym górnym rogu nacisnąć przycisk „edycja”, a uruchomi się tryb obróbki zdjęć. Możemy nałożyć filtry dostępne w urządzeniu, ale również ustawić 15 różnych parametrów, między innymi takich jak: poziom ekspozycji, kontrast, jasność, temperaturę kolorów, ostrość, szczegółowość, redukcję szumów, cienie, światło, jasność, czy temperaturę kolorów. Każda z wprowadzonych przez nas zmiana będzie widoczna od razu na naszym zdjęciu, dzięki czemu mamy możliwość śledzenia poprawek i bieżącego dostosowywania ich do naszych potrzeb. W razie takiej konieczności możemy szybko wrócić do oryginalnej wersji zdjęcia. Jeżeli natomiast nie do końca rozumiemy jak każdy z tych parametrów odpowiednio ustawić, najlepiej skorzystać z funkcji autokorekcji, która automatycznie dostosuje parametry tak, aby nasze zdjęcie wyglądało jak najlepiej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)