Premiera Canona EOS R3 w połowie września? Producent zapowiada wydarzenie

Premiera Canona EOS R3 w połowie września? Producent zapowiada wydarzenie

Premiera Canona EOS R3 w połowie września? Producent zapowiada wydarzenie
Marcin Watemborski
08.09.2021 08:26, aktualizacja: 08.09.2021 11:56

Canon EOS R3 to pełnoklatkowy bezlusterkowiec przeznaczony dla profesjonalistów. Widzieliśmy pierwsze zdjęcia z Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz czytaliśmy o wielu przeciekach dotyczących eos r3. Wygląda na to, że Canon EOS R3 pojawi się na rynku lada chwila.

Premiera korpusu Canon EOS R3 to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń 2021 roku. Nadchodzący bezlusterkowiec ma być aparatem, który pokaże nowy kierunek rozwoju firmy i będzie drugim (tuż po Sony A1) w pełni profesjonalnym korpusem z matrycą w rozmiarze Full Frame (pełnej klatki filmu małoobrazkowego – 36 x 24 mm).

Na tę chwilę wiemy dość sporo o modelu Canon EOS R3 – producent podał częściową specyfikację, a informacje na temat rozdzielczości wyszły na jaw przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Doszły do tego dane na temat nowego układu autofokusa oraz kilka innych ciekawostek.

The Canon EOS R3 - Launch Event

Jeszcze przed premierą, Canon EOS R3 trafił do rąk influencerów oraz testerów z całego świata. Widzieliśmy, co ten aparat potrafi m.in. dzięki fotografom sportowym, jak Atiba Jefferson czy Jeff Cable. Producent rozpoczął wielkie odliczanie, zapowiadając wydarzenie on-line na swoim kanale na YouTube.

14 września 2021 roku ma odbyć się event, podczas którego możemy (aczkolwiek nie musimy) zobaczyć korpus Canon EOS R3. Portal Nokishita donosi, że oprócz aparatu, pojawią się 2 nowe obiektywy – Canon RF 100-400 mm oraz Canon RF 16 mm. Ma być też kilka akcesoriów dodatkowych, w tym te, obsługiwane przez nową stopkę na górze bezlusterkowca.

Obraz

Fakt, że Canon EOS R3 niebawem pojawi się w sprzedaży, podkreślają zapowiedzi w niektórych sklepach – w tym polskich. Oczywiście nie ma informacji na temat szczegółowej specyfikacji ani ceny, aczkolwiek to wyjaśni się niedługo.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)