Czym jest dobry obiektyw w smartfonie?

Czym jest dobry obiektyw w smartfonie?

Czym jest dobry obiektyw w smartfonie?
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
Maciej Gruszczyński
12.04.2021 17:41, aktualizacja: 26.07.2022 14:29

Smartfony już dawno przestały służyć wyłącznie do komunikowania się z innymi osobami. Poza możliwością surfowania po sieci czy grania w coraz bardziej zaawansowane gry, wiele osób zastępuje nimi profesjonalne aparaty fotograficzne. Urządzenia wyposażone w dobry obiektyw są w stanie zachwycić jakością wykonywanych zdjęć.

Profesjonalny sprzęt, który zmieścisz w kieszeni

Każdy fotograf czy osoba pasjonująca się robieniem zdjęć nieustannie szuka najlepszych momentów do zatrzymania w kadrze. Czy można uwiecznić niezwykłe chwile wykorzystując do tego obiektyw w smartfonie? Oczywiście. Co więcej, kieszonkowe urządzenie rozwiązuje szereg innych problemów. Wykonanie dobrego zdjęcia wiąże się z szukaniem odpowiedniego planu, wyborem kadru, a co najważniejsze zabraniem ze sobą profesjonalnego sprzętu, który jest ciężki i często nieporęczny. A co jeśli w najmniej spodziewanym momencie, kiedy jesteśmy zupełnie nieprzygotowani, pojawi się kadr naszych marzeń? Właśnie w takich chwilach szczególnie docenimy aparat w smartfonie, który zawsze mamy w zasięgu ręki.

Nowoczesna technologia, zarezerwowana do tej pory dla profesjonalistów, jest teraz do dyspozycji każdego. Nie tylko możemy wyjąć smartfon i uwiecznić piękną chwilę, nawet jeśli to dynamiczna ewolucja wykonywana na nartach, ale nasz smartfon zaproponuje nam najlepsze ustawienie, filtry, wybór kadrów, a także wiele możliwości dodatkowych, jeśli chodzi o profesjonalna edycję zdjęcia - fotografię możemy opublikować na portalu społecznościowym niemal natychmiast po jej zrobieniu.

Jak wykonać wyjątkowe zdjęcie?

Dobry fotograf ma wprawne oko i umie dostrzec wyjątkowy kadr w pozornie zwykłych sytuacjach i miejscach. Podobnie jak w przypadku innych umiejętności, kluczowy jest trening. Najlepszą radą na początkujących jest wykonywanie wielu zdjęć i testowanie różnych rozwiązań. Aparat w smartfonie sprawdzi się zarówno jeśli chcesz uwiecznić rozległą panoramę miasta, jak i wieczorny krajobraz, nawet jeśli naturalne oświetlenie nie będzie najlepsze.

Wartość obiektywu można poznać, robiąc zaskakujące zbliżenia i fotografując niezwykłe kształty i faktury, stworzone przez naturę. Nowoczesne smartfony oferują użytkownikowi kilka obiektywów do wyboru, m.in. szerokokątny czy ultraszerokokątny, które dają wręcz nieograniczone możliwości.

Czy jest uniwersalny sposób, jak robić dobre zdjęcia? Przeglądaj media społecznościowe, szukaj podpowiedzi u bardziej doświadczonych fotografów, ale też baw się funkcjami aparatu w smartfonie. Możliwość edycji zdjęcia potrafi całkowicie zmienić uwiecznioną na nim atmosferę. Fotografuj zarówno kwiaty w parku, jak i jeżdżące na rowerze dzieci, zmieniając tryb zdjęcia w smartfonie, który automatycznie dopasuje pozostałe funkcje i zmieni kadr. Zaawansowana technologia umożliwi Ci uchwycenie dynamicznej sytuacji, bez zgubienia ostrości czy ryzyka gorszej jakości.

Jeśli marzą Ci się zdjęcia portretowe czy sesje, pamiętaj, że smartfon możesz ustawić na statywie, a wykonane kadry od razu obejrzeć na większym monitorze. Baw się profesjonalną fotografią w kieszonkowym formacie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)