Adobe Lightroom dostaje nowe narzędzia. Zaktualizuj koniecznie!

Adobe Lightroom dostaje nowe narzędzia. Zaktualizuj koniecznie!
Marcin Watemborski

17.03.2021 18:19, aktual.: 26.07.2022 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno pojawiła się wersja Adobe Photoshop przeznaczona dla komputerów ze strukturą Apple M1, aczkolwiek aktualizacja Adobe Lightroom jest dla wszystkich. Pojawiło się tu kilka przydatnych opcji oraz znacznie poprawiono prędkość działania oprogramowania.

Właściwie pojawiły się aż 3 aktualizacje – są nowe wersje Adobe Lightroom (4.2), Adobe Lightroom na urządzenia mobilne (6.2) oraz Lightroom Classic (10.2). Zacznijmy od początku i rzućmy okiem na to, co się zmieniło.

Adobe Lightroom w wersji 4.2 na komputery wspiera od teraz nową spersonalizowaną opcję podpowiedzi i samouczków. W zakładce "For You" znajdziecie interaktywne poradniki wybrane specjalnie dla was.

Obraz

Zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej, pojawiła się możliwość edycji plików Apple ProRaw. Nowy profil edycji pozwoli wyciągnąć użytkownikom to, co najlepsze w zdjęciach z iPhona 12 Pro oraz 12 Pro Max. Dla przypomnienia – format Apple ProRaw jest dostępny we wspomnianych smartfonach z oprogramowaniem iOS 14.3 oraz nowszym.

Obie wyżej opisane wersje edytorów zyskały połączony panel aktywności. Na komputerze istnieje możliwość wyciszenia powiadomień dla konkretnej zakładki oraz filtrowania zdjęć edytowanych i nieobrobionych. Na smartfonach z systemem Android poznamy fotografie obrobione po ikonce kropki, która się przy nich pojawi.

Obraz

Lightroom Classic w wersji 10.2 ma chodzić szybciej na komputerach z macOS. Praktycznie wszystkie opcje przeglądania zdjęć w panelach będą działały lepiej. Na sprzęcie Apple oraz tych z Windowsem Lightroom przyspieszy w kwestii kopiowania i wklejania edycji, synchronizacji ustawień, szybkich edycji oraz automatycznej synchronizacji zdjęć. Użytkownicy Nikonów otrzymają wsparcie tetheringu dla lustrzanek, natomiast posiadacze bezlusterkowców linii Nikon Z będą musieli jeszcze poczekać.

Wszystkie wersje programu zyskały możliwość obsługi nowych smartfonów, korpusów oraz obiektywów, w tym Fujifilm GFX 100S, Fujifilm X-E4, Samsung Galaxy S21, Sony A1 oraz Sony FX3. Aktualizację możecie ściągnąć za pośrednictwem agenta zarządzania oprogramowaniem Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)