Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa

Ten artykuł ma 8 stron:

Obiektywy

Obiektyw to nie mniej ważny element w fotografii, w końcu to za jego pomocą mamy ogromny wpływ na plastykę zdjęć. Oczywiście przy wyborze obiektywu trzeba pamiętać o bagnecie, więc warto wypytać, z jakiego systemu korzysta fotograf. Przedstawiamy kilka propozycji, które mogą być inspiracją do różnych systemów.

Photojojo Fisheye, Teleł

Obiektywy do smartfonów Photojojo

Smartfony oferują już bardzo przyzwoite aparaty, jednak większość z nich jest stałoogniskowa. Za mniej niż 40 zł możemy wyposażyć smartfona w nakładkę tele lub szerokokątną. Może to być początkiem bardziej świadomej zabawy w fotografię.

  • Cena: 39 zł, 29 zł

Canon EF 50 mm f/1.8

Canon EF 50 mm f/1.8

Świetne, przystępne cenowo szkło, które pozwala na poważnie zająć się portretem. Dzięki jasności f/1.8 obiektyw ładnie rozmywa tło i pozwala bawić się płytką głębią ostrości. Canon 50 mm f/1.8 to bardzo dobra propozycja — otrzymujemy standard z pełną klatką i dłuższą portretówkę z korpusami z matrycą APS-C.

  • Cena: 500 zł

Sigma 35 mm f/1.4

Sigma 35 mm f/1.4

Od tego powinien zacząć każdy, kto chce się zająć fotografią na poważnie. Jasny standard 35 mm to obiektyw, który może tylko pomóc w rozwoju fotograficznym. Idealne szkło do fotografii ulicznej, sprawdzi się także na ślubach czy w amerykańskim portrecie. Sigma 35 mm f/1.4 dzięki swojej jasności ładnie rozmywa tło podkreślając to, co jest dla nas ważne. Nie ma fotografa, który chociaż na trochę nie chciałby fotografować tym obiektywem.

  • Cena: 3200 zł

Sigma 20 mm f/1.4

Sigma 20 mm f/1.4

Jasny, szerokokątny obiektyw do aparatów pełnoklatkowych w przystępnej cenie — to najkrótsza charakterystyka tego nietuzinkowego szkła. Sigma 20 mm f/1.4 to kolejny obiektyw ze zbierającej świetne recenzje linii ART. Spodoba się wszystkim, którzy lubią fotografować obiektywami szerokokątnymi, a wyjątkowa jasność pozwoli na bardziej kreatywne zastosowania.

  • Cena: 3600 zł

Sigma 24–35 mm f/2

Sigma 24-35 mm f/2

Jak mawiają niektórzy — to trzy obiektywy premium w jednym. Sigma 24–35 mm f/2 to pierwszy tak jasny zoom do pełnej klatki, który może nie powala zakresem ogniskowej, jednak jasność f/2 robi wrażenie. Ten zoom premium na pewno spodoba się wszystkim użytkownikom lustrzanek, którzy fotografują zoomami.

  • Cena: 4300 zł

Zeiss Batis 85 mm f/1.8

Zeiss Batis 25 mm f/2.0 i 85 mm f1.8

Portretówka, która powinna wycisnąć z korpusu Sony A7R II wszystko, co najlepsze. "Ostry jak żyleta" obiektyw nie tylko oferuje świetne rozmycie tła i piękną plastykę, ale też autofokus — coś, co nie jest takie oczywiste w obiektywach Zeissa. Do tego mamy przydatny wyświetlacz OLED zamiast standardowej przedziałki ostrości. Obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/2 jest także uszczelniony. Godne dopełnienie Sony A7R II.

  • Cena: 5000 zł

Canon 100–400 mm f/4.5–5.6 L

Canon EF 100-400 mm f/4.5-5.6L

Przystępny cenowo telezoom, który może być przepustką do fotografii dzikiej przyrody. Jeżeli lubicie długie obiektywy, to tego typu zoom jest świetnym rozwiązaniem, które nie drenuje kieszeni, tak jak jasne stałki tele i jest dużo mniejszy, a pozwala już na fotografowanie niedużych obiektów naprawdę z daleka, szczególnie z korpusami APS-C, z którymi oferuje jeszcze większe zbliżenie.

  • Cena: 8500 zł

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii Jak sfotografować tancerkę w tańcu z mąką? Praktyczne porady na start [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze