Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa

Ten artykuł ma 8 stron:

Książki o fotografii

Fotografowanie to nie tylko wciskanie spustu migawki, ale również myślenie o zdjęciach – planowanie, wyobrażanie sobie świateł i kadrów. Ale co, jeśli mamy małą blokadkę w głowie? Sprawdźcie proponowane przez nas pozycje – zdecydowanie ułatwią Wam ponowne otwarcie się na Waszą pasję.

„Historia fotografii od 1839 roku do dziś – Kolekcja George Eastman House”

Praca zbiorowa, wyd. Taschen (miękka okładka)

Każdy wielbiciel fotografii powinien poznać jej początki. Skoro jesteśmy przy sztukach wizualnych, warto więc uczyć się poprzez obraz. Książka „Historia fotografii…” powstała na bazie kolekcji znajdującej się w George Eastman House. Omówione style oraz sylwetki fotografów doskonale zobrazują czytelnikowi sposób, w jaki ewoluowała fotografia.

  • Cena: 52 zł

Andrzej Mroczek „Książka o fotografowaniu” (twarda okładka)

Wielu fotografów uważa „Książkę o fotografowaniu” za świetny wstęp do świata sztuk wizualnych. Mroczek znany jest z pisania jednych z lepszych książek fachowych. Ta lektura pozwoli wszystkim wchodzącym w ramy obrazowania świata na otwarcie umysłu oraz zrozumienie tego, jak przebiega cały proces fotografowania – od koncepcji i doboru sprzętu aż po końcowy efekt. Do książki jest dołączona płyta CD z dodatkowymi materiałami.

  • Cena: 69 zł

Susan Sontag „O fotografii” (twarda okładka)

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fotografa, który próbuje zrozumieć sedno rozumienia obrazu – sposób jego postrzegania, kompozycję, tego jak obraz wpływa na emocje. Sontag w swojej książce bada znaczenie i funkcję fotografii we współczesnym świecie oraz relacje między fotografowanym obiektem, a twórcą.

  • Cena: 48,99 zł

Małgorzata Bogunia-Borowska i Piotr Sztompka „Fotospołeczeństwo. Antologia tekstów z socjologii wizualnej” (twarda okładka)

„Fotospołeczeństwo…” to wyjątkowy zbiór tekstów dotyczący analizy i interpretacji obrazów spotykanych podczas codziennego życia. Socjologia wizualna to temat, który powinni zgłębić wszyscy fotografowie zajmujący się reklamą oraz wsparciem agencji reklamowych w kwestii przygotowania materiałów promocyjnych. Książka stanowi świetny punkt wyjścia do nowego postrzegania świata.

  • Cena: 49,95 zł

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii Jak sfotografować tancerkę w tańcu z mąką? Praktyczne porady na start [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze